III Jarmark Aktywności Twórczej w Chorzowie

Data dodania:
Dodane przez:

Typ: WYDARZENIA → Warsztaty

Adres: Chorzów Batorego Stefana 6

Adres e-mail: brak

Strona WWW: http://www.rzeczy-ladne.eu

Serdecznie zapraszamy wszystkich twórców, firmy, instytucje, które prowadzą warsztaty i pokazy rękodzieła do udziału w III edycji Jarmarku Aktywności Twórczej.

JARMARK AKTYWNOŚCI TWÓRCZEJ – to pomysł i wspólne działanie Aleksandry Kajewskiej "Luna-Art" i MDK "Batory" w Chorzowie. Jest organizowany dwa razy w roku na terenie MDK.

Powstał w 2011 roku jako młodszy brat Jarmarku Rzeczy Ładnych, który od 2006 roku skupia indywidualnych twórców rękodzieła. Narodził się , ponieważ ludzie nie tylko chcą kupować rękodzieło, ale tez sami je tworzyć. Możliwość spróbowania jakiejś techniki kończy się albo pasją i chęcią dalszej nauki, albo poznaniem pracy (często ciężkiej) od kuchni, co wiąże się z większym szacunkiem i uznaniem dla twórcy.

W czasie Jarmarku można skorzystać z warsztatów w różnych technikach, uczestniczyć w pokazach tworzenia ozdób, można kupić materiały i narzędzia potrzebne do różnego rodzaju twórczości oraz prace gotowe. Dodatkowa atrakcją są imprezy artystyczne dzieci i młodzieży.

Pierwsza edycja w 2011 roku to kilkadziesiąt stoisk z pokazami i warsztatami. Do niektórych miejsc przez długi czas nie można się było dopchać i tworzyły się kolejki. Osoby zainteresowane warsztatami przechodziły od stoiska do stoiska, zgodnie z wypisanym programem zajęć.

Uważamy, że zachęcanie ludzi do twórczego spędzania czasu ma pozytywne znaczenie dla wszystkich grup wiekowych, młodsi mają okazję rozwijać kreatywność i twórcze myślenie, a starsi mają okazję do spotkań z różnymi pasjonatami, poznawania nowych zainteresowań, odkrywania i prezentowania swoich talentów.

III edycja odbędzie się 7 października 2012 roku

w MDK Batory w Chorzowie, ul. Batorego 6

 w godzinach 10.00-17.00.

Zapraszamy na stronę www.rzeczy-ladne.eu , gdzie można poznać szczegóły dotyczące wydarzenia jak również zarezerwować miejsce na warsztatach.

Oceń ogłoszenie