Teraz jest wtorek, 27 cze 2017, 23:41

Podróże moją pasją

Regulamin działu Dbaj o to, aby tytuły obrazowały temat. Wiedz, że wielkie litery oznaczają KRZYK, więc używaj ich powściągliwie. Problemy z edycją wpisu lub naruszenia zgłaszaj przez Obrazek Pełny regulamin
  • Autor
  • Wiadomość

mala_manufaktura

Początkujący Forumowicz

Początkujący Forumowicz

Podróże moją pasją

Postpiątek, 16 wrz 2011, 12:19

Wiem, że to nie portal o podróżach, ale oprócz rękodzieła, to one są moim życiowym celem :) zobaczyć świat, poznać go z własnej perspektywy i na własnej skórze, sprawdzić się w całkiem nowych warunkach i sytuacjach, nowi ludzie, kultura, przyroda, architektura, góry! moje ukochane... ach! dużo by wymieniać :)

jakie miejsca chcielibyście zobaczyć? jakie już odwiedziliście? :)

Mi się marzy w najbliższym czasie zdobyć Mont Blanc, może kiedyś Mount Everest! a najlepiej całą Koronę Ziemi :D mój najwyższy zdobyty do tej pory szczyt to Pico de Aneto - najwyższy szczyt Pirenejów - 3404 m n.p.m.

Za dwa tygodnie wybieram się do Maroka na stopa żeby wejść na Dżabal Tubkal (4167 m n.p.m.) - najwyższy szczyt gór Atlas i chciałabym żebyście trzymali za mnie kciuki! :)

A Wy pochwalicie się swoimi podróżniczymi pasjami? :)

Sylwia Kanka

Super Forumowicz

Super Forumowicz

Re: Podróże moją pasją

Postwtorek, 24 kwi 2012, 07:50

Ja podróżuję głównie po Polsce :)
Po co jeździć za granicę skoro w naszym kraju jest tyle cudownych miejsc ?
Kolejnym moim celem są Puławy !
W sumie byłam już wszędzie prócz Puław i Lublina ;)
Fotografia Dziecięca Trójmiasto - Moja pasja, moje życie :) Zdjęcia studyjne, plenerowe... Rodzinne, ciążowe...

Od dziś... Muza Zbigniewa :D

Sylwia Kanka

Super Forumowicz

Super Forumowicz

Postwtorek, 24 kwi 2012, 07:51

A za granicą byłam w sumie niedaleko: Niemcy, Francja, Rosja...

Mam rodzinę i znajomych rozrzuconych po Europie, zapraszają mnie od lat do Hiszpanii, Norwegii, Anglii, Holandii, Irlandii, Szkocji, ale ja jakos mam opory... Głównie przed LOTEM SAMOLOTEM :o :o :o
Fotografia Dziecięca Trójmiasto - Moja pasja, moje życie :) Zdjęcia studyjne, plenerowe... Rodzinne, ciążowe...

Fenix

Super Forumowicz

Super Forumowicz

Postwtorek, 24 kwi 2012, 08:00

sylwia_kanka@wp.pl napisał(a):Ja podróżuję głównie po Polsce :)

:))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

Ja mażę pojechać do Gniezna kolebki polskiej państwowości

do Gdańska tez gdzie była ważna mennica ale zawsze mam sentyment do niego z racji oblężenia gdańska przez S. Batorego i z racji Poczty Gdańskiej :)

Ja też podchodzę tak jak Sylwia również z pobudek patriotycznych i zwiedzania lokalnych obszarów

na rowerku objeździłem takie piękne tereny zahaczając 3 województwa :)

Sylwuś a co do Puław i Lublina to wiesz mam pomysła kiedyś robiłem taką wycieczke i tu i tu w jeden dzień :)

a do Lublina to musisz na zamek by obejrzeć Kaplice Świętej Trójcy z XIV w. gdzie są freski bizantyjsko-ruskie fundacji Władysława Jagiełły - unikat skali zero niema takiego cuda w dalszej części Europy - też mogę oprowadzić i po Puławach również :))))

ja zaś byłem we Lwowie

Sylwia Kanka

Super Forumowicz

Super Forumowicz

Postśroda, 25 kwi 2012, 09:44

O ! Ja jeszcze bardzo bym chciała zwiedzić Biskupin :)

Tomasz

Operator

Operator

Postponiedziałek, 6 sie 2012, 20:32

"Miasto wody"
Obrazek
Polska centralna, województwo łódzkie tuż nieopodal granicy z Wielkopolską. Niziny. Górale by rzekli "ale tu płasko". Nie ma morza, nie ma gór, nie ma jezior. Niektórzy teraz pomyślą, że nie ma nic, co mogłoby zapowiadać wakacyjną eskapadę. Nic bardziej mylnego. Jest jednak coś, co na dzień dzisiejszy nie istnieje nigdzie indziej w Polsce. Miasteczko, które liczy ok. 3 tys. mieszkańców ma jedyny w kraju kompleks termalno-basenowy tego typu ("kryto-otwarty"). Woda wypływająca z wnętrza Ziemi na powierzchnię osiąga temperaturę ok. 75 stopni Celcjusza. Uniejów, bo o nim mowa, maksymalnie wykorzystał ten dar natury. Także kąpiele, to czyta przyjemność.
Obrazek
Oprócz tego do dyspozycji mamy niewielką plażę, a po rzecze możemy popływać łodziami, kajakami czy skuterami. Głębokość wody jest niewielka i na drugi brzeg możemy przejść "na piechotę" bez zanurzania głowy. Wieczorem z kolei w "Nautiliusie" możemy zagrać w kręgle lub skorzystać z klubu tanecznego.
Obrazek
Jednak to nie wszystko. Nie bez kozery, leżący u brzegów rzeki Warty, Uniejów zwany jest "Miastem Wody, Indian i Rycerzy". Wiemy już dlaczego "Miasto Wody". Teraz dowiemy się czemu "Miasto Indian". Otóż tę malutką miejscowość uparzyli sobie propagatorzy kultury indiańskiej organizując rozmaite zloty. Indiańskie wioski wpisały się na dobre w krajobraz nadwarciańskiego miasteczka.
"Miasto Rycerzy". Pierwsze wzmianki o Uniejowie pojawiły się już w 1136 r. Miasto posiada gotycki Zamek Arcybiskupów gnieźnieńskich (wraz ze swoją białą damą, jak na zamek przystało), kasztel rycerski za średniowiecznymi narzędziami tortur. Organizowane są także turnieje rycerskie, prezentowane pradawne bronie oraz rekonstruowane starodawne wioski.
Obrazek
Obrazek
Uniejów, to miasto, które nie pozwala, aby historia przepadała bez wieści. Wybudowano kompleks edukacyjno-turystyczno-rekreacyjny "Wrota Czasu". Mamy odrestaurowaną starą chatę, wiatraki, stodołę, które tworzą "Młynarską zagrodę", gdzie możemy zjeść smaczny posiłek, przejechać się bryczką oraz poznać pradawne narzędzia rolnicze. Obecnie przy zagrodzie powstaje hotel "Lawendowe Termy. Uzdrowisko Uniejów".
Obrazek
Nieopodal zamku, na skraju parku, po którym spacerując możemy się natknąć na ptasią zagrodę, ulokowany jest "Instytut Zdrowia Człowieka - Uzdrowisko Uniejów Park", gdzie odświeżymy swoje ciało i ducha korzystając z Sanus Per Aquam (zdrowie przez wodę) - SPA.
Teraz coś dla tych, którzy mają pasje i talent. Tuż przy zamkowym parkanie, jak i na głównej alei zamkowej organizowane są średniowieczne jarmarki oraz wystawy wyrobów rękodzielniczych. Zobaczyć możemy rzeźbiarzy, malarzy, hafciarzy i innych rzemieślników. Do użytku oddany jest także "Dom Sztuki".
Obrazek
Jak widać, korzystać tu można wielu wakacyjnych atrakcji. Dotyczy to nie tylko samego miasta, ale gminy. Trasy rowerowe, ścieżki spacerowe, nordic-walking, przejażdżki konne czy agroturystyka. Przy nastawieniu tego regionu na turystykę i rekreację bez problemu możemy spędzić miłe wakacje. Tym bardziej, że niewielkie miasteczko ma taką zaletę, że dotrzemy do najważniejszych kompleksów pieszo (i nie zajmie to wieczności). Dobra jest również baza noclegowo-gastronomiczna.
Od niedawna miasto decyzją Ministerstwa Zdrowia uzyskało status uzdrowiska i ma prawo zmienić nazwę na "Uniejów-Zdrój", co być może niebawem zrobi.
Nie trzeba szukać wielkich miast, bo: "Wielkie pochwalicie, małych nie znacie".

Obrazek

oska

Początkujący Forumowicz

Początkujący Forumowicz

Re: Podróże

Postśroda, 26 wrz 2012, 09:07

sylwia_kanka@wp.pl napisał(a):Ja podróżuję głównie po Polsce :)

Zgadzam się :) Ale ja w sumie też już byłam w wielu miejscach w Polsce i po prostu jestem ciekawa nowych. Co więcej, pomału zaczyna mi się nudzić Europa ;) Marzę o podróży do Ameryki Południowej albo Australii. Nie dlatego, że tam jest lepiej, ładniej, czy ciekawiej. Może i jest, ale nie o to chodzi. Chodzi o to, że tam jest inaczej :) I ja właśnie to chcę zobaczyć, tę różnorodność kultur, flory i fauny. Sprawdzić, jak żyją ludzie po drugiej stronie globu. :)

Sylwia Kanka

Super Forumowicz

Super Forumowicz

Re: Podróże - moja pasja

Postśroda, 26 wrz 2012, 18:45

Tez o tym marzę, ale ciężko z tym gdyż nie tylko ograniczaja mnie warunki finansowe, ale z trzyletnim dzieckiem nie bardzo to widzę ;)

Paweł Wilewski

Forumowicz z pasją

Forumowicz z pasją

Postpiątek, 28 mar 2014, 14:18

I tak Polska jest najpiękniejsza. Byłem kiedyś we Lwowie i teraz chętnie pojechałbym na kresy wschodnie. Tylko nie jest to chyba najlepszy moment

Orion

Forumowicz z pasją

Forumowicz z pasją

Postwtorek, 3 cze 2014, 11:50

Hmmm, ja również uwielbiam jeździć po Polsce. W tym roku zamierzam wreszcie kupić sobie porządny rower górski i pierwsze co zrobię, to wyruszę w trasę :)

Z racji tego, że jestem z okolic Warszwy, to planuję wybrać się do puszczy Kampinowskiej :) Ponoć raj dla rowerzystów.
Następna strona

Powrót do Podróże